ALOGU VERES (3)

PRODUKTE ELITEE Nese jeni duke kerkuar produkte , te rralla , elitare me cilesi te pa konkurueshme ,atehere INITALY permes katalogut te publikuar sefundmi ju vjen ne ndihme. Produkte te kategorive te ndryshme , nga brendet me prestigjoze Italiane dhe Spanjolle. Prerje te ndryshme mishi , origjina te ndryshme dhe cilesi optimale , produkte peshku […]

Asnje feste nuk do te ishte e bukur nese nuk do te shoqerohej me ushqime te shijshme dhe te gatuara mire . Jemi ne prag festash , dhe pervec preukopimit se si do te zbukurojme shtepine shqetesohemi dhe per faktin se cfare do te gatuajme ate nate . Initaly Risto & Gusto do t’ju sjelle disa […]

Liria e arritur,  eshte vlera dhe pasuria me e cmuar e shoqerise njerezore e cila nuk falet e as dhurohet , por fitohet me shume pune e perpjekje , gjak dhe vuajtje brezash, ndaj heronjte dhe deshmoret shqiptare me heroizmin e tyre u bene pasuri kombetare dhe jane me meritoret per gjate gjithe historise per […]

La Bavetta: Prerja që nuk e prisnit   Prerja  është një nga pjesët më të shijshme dhe më emocionuese të viçit për qiellzën: le të flasim për bavetta.Në Francë quhet bavette, ndërsa në vendet anglishtfolëse zakonisht quhet biftek krahu. E dashur në të gjithë botën për përgatitjet e shumta, të gjitha të shijshme, që e […]

Diafragma – Muskolo i vicit te rritur Initaly Risto & Gusto prej vitesh është kthyer në një nga furnitorët lider , potencial në tregun shqiptar.  Pasioni , dëshira dhe dashuria për gatimin rrit cdo ditë dëshirën për të sjellë në tregun shqiptar produktet më të mira italiane . Prej kohësh Initaly është kthyer në pikë […]

Pica eshte ushqimi me i njohur dhe i dashur ne bote. Pica per here te pare u prezantua  ne qytetin e Napolit, dhe nga fundi i shekullit te nentembedhjete, pica kalon kufijte rajonale dhe kombetare duke pushtuar te gjithe boten me shijen e saj te pa diskutueshme . Cdo ushqim ka nje teknike te sajen […]

  Elbasan ,22.02.2020                                               KURSI I PICES               NOCIONET   THEMELORE  PER  FILLESTARE   Ne ambjentetet e ndermarrjes Initaly Risto  & Gusto me  tematike ‘’ Teknikat e pices ‘’ u zhvillua kursi i organizuar nga administratorja Brunilda Isufi ne bashkepunim me chef Armand Kikino dhe  mjeshtrin e picave Gazmend Bleta si dhe me pjesmarrjen e […]